Mjekët në Ferizaj kujdesën për të infektuarit me COVID19 në shtëpi, 127 vizita deri tani - Bota Sot
Mjekët në Ferizaj kujdesën për të infektuarit me COVID19 në shtëpi, 127 vizita deri tani

Ferizaj

Mjekët në Ferizaj kujdesën për të infektuarit me COVID19 në shtëpi, 127 vizita deri tani

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 19:50
Mjekët në Ferizaj

Vetëm gjatë 10 ditëshit të parë të gushtit, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare me shërbimet e saja shëndetësore për të infektuarit me COVID-19 ka kryer 127 vizita shtëpiake nga ekipet lëvizëse shëndetësore tek familjet e personat e prekur me COVID-19.

Ndërsa, kryejtën 43 vizita në tendë, 281 qytetarë të infektuar dhe të afërm janë kontaktuar përmes qendrës së thirrjeve për t’i marr udhëzimet profesionale shëndetësore.

 164 shërbime radiologjike e 54 analiza laboratorike u kryen gjithashtu

Ky bilanc paraqet një punë të jashtëzakonshme të punonjësve shëndetësor në menaxhimin dhe trajtimin e rasteve me COVID-19 në Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat