Njihuni me heroin zjarrfikës 23 vjeçar nga Ferizaj

Ferizaj

Njihuni me heroin zjarrfikës 23 vjeçar nga Ferizaj

Më: 2 prill 2021 Në ora: 13:11
Lendrit Beslimi

Është vetëm 23-vjeç. E tash e 3 vite, Lendrit Beslimi nga qyteti i Ferizajt, është pjesë e Njësisë së Zjarrfikësve.

Edhe pse i ri në moshë, Lendriti e ka pasion e në qejf këtë punë.

Jeta e zjarrfikësve është pothuajse gjithmonë në rrezik, dhe lutja e Lendritit dhe ekipit të tij është interesante.

I riu tregon që ka shumë raste kur trishtohen nga ajo që shohin.

Pos kësaj, Lendriti rrëfen me emocione edhe për rastet kur ai ka shpëtuar jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat