Aliu thotë se kjo vepër infrastrukturore ka munguar për dekada

Ferizaj

Aliu thotë se kjo vepër infrastrukturore ka munguar për dekada

Më: 8 maj 2021 Në ora: 16:38
Aliu ka inspektuar punimet që po bëhen në nënkalimin e qytetit.

Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka inspektuar punimet që po bëhen në nënkalimin e qytetit.

Ai tha se me guxim e dije, pasion për të mirën për qytetarët, asgjë nuk e ndal ndryshimin e madh të Ferizajt. 

Sipas tij asfaltimi i nënkalimit afër Plus Marketit, bën pothuajse gati, një vepër infrastrukturore të munguar për dekada, që i jep funksionalitet qarkullimit rrugor në qendër dhe mundësi të shumëfishuar zhvillimi, bizneseve të kësaj ane.

"Ferizaj po bëhet, qendër urbane me infrastrukturë rrugore model në gjithë vendin", tha kryetari Agim Aliu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat