“Një karikator ka me zbraz në ty”, paraburgim për të dyshuarin që kërcënoi vëllain në Ferizaj

Ferizaj

“Një karikator ka me zbraz në ty”, paraburgim për të dyshuarin që kërcënoi vëllain në Ferizaj

Më: 21 maj 2021 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër A.K. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale kanosja.

I dyshuari e kishte kanosur vëllain e tij ku përmes telefonit i ka thënë se “një okfirë ka me zbrasë në ty”.

“Pas mbajtjes së seancës dëgjimore, gjyqtari i procedurës paraprake ka vërtetuar faktin se i pandehuri dyshohet se më 20.05.2021 në Ferizaj, me qëllim të frikësimit dhe shkaktimit të ankthit ka kanosur seriozisht me fjalë dhe gjeste të dëmtuarin- vëllain e tij H.K., në atë mënyrë që disa ditë më parë përmes telefonit i ka dërguar sms dhe e ka kanosë me fjalët se: “një okfirë ka me zbrazë në ty”, pastaj nën posedimin e armës të llojit HS me caliber 9 MM, ka lëvizur me armë në shtëpinë e tyre dhe kjo kanosje kishte ardhur rreth një borxhi në mes tyre dhe me këtë i ka shkaktuar shqetësim, frikë dhe pasiguri të dëmtuarit”, thuhet në njoftimin e gjykatës.

Gjyqtari i procedurës paraprake, kërkesën e prokurorit të shtetit për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit, e ka aprovuar si të bazuar dhe të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një (1) muaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat