Kristina Gashi Bytyçi: Zemergjërësia e popullit shqiptar ndaj SHBA është e përjetshme

Ferizaj

Kristina Gashi Bytyçi: Zemergjërësia e popullit shqiptar ndaj SHBA është e përjetshme

Nga: Faton Mehmeti Më: 10 korrik 2021 Në ora: 14:26
Kristina Gashi Bytyçi

Sot në shfmu"4 Prilli" në Fshatin Zllatar të komunës së Ferizajt u shënua 21 vjetori i vdekjes aksidentale nga KFOR-i amerikan i nxënësit Gentrit Rexhepi.  

Me këtë rast e pranishme në sgënimin e kësaj ngjarje ishte edhe kryesuesja e kuvendit komunal Kristina Gashi Bytyçi u shpreh se

"Kjo ngjarje tejet e ndjeshme dëshmon vlerat e larta dhe zemërgjërsinë e popullit shqiptar për falje dhe njëkohësisht mirënjohjen e thellë ndaj Shteteve të bashkuara të Amerikës dhe KFOR-it amerikan për mbështetjen në kohërat më të vështira, gjatë luftës së fundit, po ashtu edhe në paqe".

Ky aksident nga familja Rexhepi është fal, duke pasur parasysh se ishte rastësor si dhe duke dëshmuar respektin e madh për KFOR-in në përgjithësi, në veçanti atë amerikan.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat