​Një muaj paraburgim për vrasje në tentativë

Ferizaj

​Një muaj paraburgim për vrasje në tentativë

Më: 2 gusht 2021 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës 1 muaj paraburgim ndaj të pandehurit A.D., shtetas kosovar, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale vrasja në tentativë.

I pandehuri dyshohet se më 01.08.2021, në Ferizaj së bashku me të pandehurin B.M. dhe një të mitur, të cilët janë në arrati, me dashje kanë tentuar që ta privojnë nga jeta të dëmtuarin F.H., ku pas fjalosjes e godasin në pjesën e pasme të shpinës, si dhe dy herë të tjera në krahun e majtë, e që si pasojë e këtyre goditjeve të njëjtit i shkaktohen lëndime trupore, për çka detyrohet të kërkohet ndihmë mjekësore në Spitalin e Përgjithshëm në Ferizaj.

Më pas ai shkon në QKUK në Prishtinë, ku është duke vazhduar trajtimi i të njëjtit.

Me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtynë ekzekutimin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat