Nisma në Ferizaj e lë AAK-në pa Kryetar Rinie - Bota Sot
Nisma në Ferizaj e lë AAK-në pa Kryetar Rinie

Ferizaj

Nisma në Ferizaj e lë AAK-në pa Kryetar Rinie

Më: 30 maj 2018 Në ora: 16:26
Mentor Ibishi dhe Kryetari i Degës së Nismës Socialdemokrate Besnik Berisha

Se Nisma Socialdemokrate e Kosovës është njëra ndër partitë që po rreshtohen figura të partive të ndryshme çdo ditë anë e mban Kosovës, tregojnë më së miri edhe aderimet e fundit në këtë subjekt.

Ndërkaq, sot Nismës Socialdemokrate në Ferizaj zyrtarisht ju bashkua Mentor Ibishi kryetar i rinisë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dega në Ferizaj.

“Duke marrë parasyshë gjendjen në degën e AAK-së Ferizaj, unë ndjehem i zhgnjyer, që i gjithë ky kontribut dhe mund u vë në shërbim të një grupi individësh. Duke parë shumë anashkalime, mosrespektim dhe mostrajtim të mirëfilltë ndaj meje si Kryetar dhe antarëve të rinisë unë dorhiqem nga posti i Kryetarit të rinjëve të AAK-së” thuhet në letrën e dorëheqjes së Mentor Ibishit.

Kryetari i Degës së Nismës Socialdemokrate Besnik Berisha dhe kryetari i të rinjëve të Nismës Socialdemokrate, Artan Tahiri i dëshiruan mirëseardhje duke theksuar se Nisma Socialdemokrate është subjekt që është i hapur për të gjitha profilet e sidomos të rinjtë.

“Tani do të jem në detyrë të re, me përgjegjësi të re në Nisma Socialdemokrate” thuhet në postimin e Mentor Ibishit në profilin e tij në facebook.

Postimi i plotë i tij ne facebook

Mentor Ibishi

2 orë · 

Po shkruaj për të njoftuar zyrtarisht dorheqjen time nga posti i Kryetarit të Aleancës së të Rinjëve të Kosovës, dega Ferizaj.

Duke marrë parasyshë gjendjen në degën e AAK-së Ferizaj, unë ndjehem i zhgnjyer, që i gjithë ky kontribut dhe mund u vë në shërbim të një grupi individësh.
Mos gadishmëria e vazhdushme e degës edhe më parë ka rezultua me dorheqje.

Duke parë shumë anashkalime, mosrespektim dhe mostrajtim të mirëfilltë ndaj meje si Kryetar dhe antarëve të rinis unë dorhiqem nga posti i Kryetarit të Ark-së

Me këtë rast falenderojë të gjithë antarët e rinisë për besimin dhe mbështetjen e pa kursyer deri më tani, vlersoj punën e secilit.
Ku jemi përballë me shumë sfida të cilat i kemi tejkaluar së bashku.

Nga sot zyrtarisht do jem pjesë e subjektit
Nisma Socialdemokrate.
Tani do të jem në detyrë të re, me përgjegjësi të re.

Me respekt
Mentor Ibishi

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera