Agim Aliu shtron iftar - Bota Sot
Agim Aliu shtron iftar

Ferizaj

Agim Aliu shtron iftar

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 08:33
Agim Aliu shtron iftar

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu shtroi iftar për kreun dhe imamët e Bashkësisë Islame në Ferizaj

Me këtë rast ai ka theksuar rëndësinë e rritjes së solidaritetit ndërnjerëzor dhe forcimin e besimit si rrugë e drejtë e mirësi për të gjithë.

“Muaji i shenjtë i Ramazanit është muaj i sakrificës, solidariteti dhe përkushtimit fisnik hyjnor. Sonte, shtrova iftar për kreun dhe imamët e Këshillit të Bashkësisë Islame të Kosovës në Ferizaj, që kjo sofër e begatisë, fjala e Zotit, mirësia dhe solidariteti ndërvëllazëror të shpërndahet tek të gjithë. Agjërim të lehtë për të gjithë agjëruesit në këtë muaj të shenjtë” tha i pari i Ferizajt.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera