Diskutojnë për funksionalizimin e Qendrës së Inovacionit në Ferizaj - Bota Sot
Diskutojnë për funksionalizimin e Qendrës së Inovacionit në Ferizaj

Ferizaj

Diskutojnë për funksionalizimin e Qendrës së Inovacionit në Ferizaj

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 14:45
Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli me të cilin ka biseduar në lidhje me funksionalizimin e Qendrës së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në Ferizaj.

Po ashtu, gjatë këtij takimi është biseduar edhe për pako e masave të nivelit lokal dhe qendror për nxitjen e bizneseve të reja nga të rinjtë, startup bizneset, platformat elektronike të transparencës komunale si dhe projekte të tjera që nxisin punësimin e të rinjve.

Kryetari Aliu falënderoi Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë për projektin e hapjes së Qendrës së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në Ferizaj, projekt ky që po realizohet për herë të parë në Komunën e Ferizajt.

Në anën tjetër, zv.ministri Cakolli falënderoi kryetarin Aliu për pritjen dhe bashkëpunimin duke e siguruar këtë të fundit se bashkëpunimi mes Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë dhe Komunës së Ferizajt do të intensifikohet edhe me projekte të tjera.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera