Deputetët vizitojnë prodhuesit në Ferizaj - Bota Sot
Deputetët vizitojnë prodhuesit në Ferizaj

Ferizaj

Deputetët vizitojnë prodhuesit në Ferizaj

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 07:00
Foto ilustrim

Deputetët e Kuvendit dhe Klubi i Prodhuesve të Kosovës sot nga ora 10:30 vizitojnë një prej marketeve në Ferizaj.

Vizita realizohet për të parë nga afër se është duke u zbatuar Ligji për Mbrojtjen e Konsumatorit.

Nga aty vazhdon vizita edhe ne fabrikën e veglave në  Ferizaj si dhe në kompaninë “Tefik Canga”, me qëllim që të shihen nga afër sfidat dhe mundësitë e prodhuesve të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...