Vitin e ardhshëm, synohet intensifikimi i bashkëpunimit me Rotary Club në Ferizaj - Bota Sot
Vitin e ardhshëm, synohet intensifikimi i bashkëpunimit me Rotary Club në Ferizaj

Ferizaj

Vitin e ardhshëm, synohet intensifikimi i bashkëpunimit me Rotary Club në Ferizaj

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 16:35
Paraditen e sotme, i pari i Ferizajt, Agim Aliu ka pritur në takim përfaqësuesit e Rotary Club në Ferizaj, Xheladin Reçica dhe Haziz Rysha

Paraditen e sotme, i pari i Ferizajt, Agim Aliu ka pritur në takim përfaqësuesit e Rotary Club në Ferizaj, Xheladin Reçica dhe Haziz Rysha.

Në këtë takim u diskutua për raportin e bashkëpunimit mes Komunës së Ferizajt dhe kësaj organizate, me ç ‘rast, kryetari i Komunës, Agim Aliu konfirmoi gatishmërinë që ky bashkëpunim të vazhdohet dhe intensifikohet edhe në vitin 2019. 

Ai tutje ka falënderuar dhe përgëzuar përfaqësuesit e Rotary Club për gjithë aktivitetin që kanë realizuar këtë vit që po e lëmë pas, veçanërisht gatishmërinë e tyre për të ndihmuar ekzekutivin lokal në zbatimin e politikave zhvillimore e mbështetëse programesh edukimi, siç është programi për ndarjen e bursave për nxënës dhe studentë.  Në anën tjetër, përfaqësuesit e Rotary Club falënderuan të parin e Ferizajt, Agim Aliu për mbështetjen e deritanishme duke e siguruar se Rotary Club ka përgatitur një program aktivitetesh për vitin e ardhshëm e që disa prej tyre synon t’i realizoj bashkërisht me Komunën e Ferizajt.  Ata thanë se investimet dhe mbështetja që po ndodh nga kjo organizatë kanë një qëllim, ofrimin e mbështetjes për kategoritë në nevojë, me theks të veçantë mbështetjen e studimeve të nxënësve dhe studentëve përmes bursave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...