Publikohet traileri i filmit të ri “Mbreti Luan”, do debutojë në kinema këtë verë - Bota Sot
Publikohet traileri i filmit të ri “Mbreti Luan”, do debutojë në kinema këtë verë

Filma

Publikohet traileri i filmit të ri “Mbreti Luan”, do debutojë në kinema këtë verë

Më: 12 prill 2019 Në ora: 06:30
“Mbreti Luan”

“Mbreti Luan” do të rikthehet në kinematë botërore me një version të ri, me regjisor Jon Favreau dhe tani “Disney” publikoi edhe pamjet e reja të këtij projekti.

Vendimi i “Disney” për të vazhduar me filmat e saj kult, të animuar, është përshëndetur nga shumë prej fansave në mbarë botën.

Regjisori Jon Favreau u përzgjodh për këtë film, pas suksesit të madh të filmit “Libri i Xhunglës”.

“Mbreti Luan” është publikuar për herë të parë më 1994-ën, ndërsa 25 vite më vonë, më 19 korrik do të vijë filmi i radhës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...