Film për skandalin e Bill Clinton dhe Monica Lewinsky

Filma

Film për skandalin e Bill Clinton dhe Monica Lewinsky

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 12:40
Bill Clinton dhe Monica Lewinsky

Skandali i Monica Lewinsky do të bëhet pjesë e “American Crime Story”.

Skandali i ish-presidentit Clinton me praktikanten e Shtëpisë së Bardhë, Monica Lewinsky më 1999 do të bëhet pjesë e televizionit amerikan, shkruan BBC News.

Seria e fundit e “American Crime Story” do të transmetohet në prag të zgjedhjeve presidenciale të vitit të ardhshëm.

Aktorja e librave Beanie Feldstein do të interpretojë Lewinskyn në dramë.

Sarah Paulson, ndërkohë, do të luajë Linda Tripp, shërbyesja civile që regjistroi fshehurazi thirrjet telefonike private të Lewinskyt për lidhjen e saj me presidentin.

Ende nuk dihet se kush do të luajë rolin e Bill dhe Hillary Clinton, i cili do të bazohet në një libër të vitit 2000 nga Jeffrey Toobin.

Lewinsky, tani 46 vjeç, ishte 22 vjeçare kur u përfshi në aferën romantike me Clinton, i cili ishte 27 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat