DiCaprio: Gjithçka përreth nesh po ndryshon, por ne kemi mbetur pas si njerëzim

Filma

DiCaprio: Gjithçka përreth nesh po ndryshon, por ne kemi mbetur pas si njerëzim

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 15:18
Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt interpretojnë rolet kryesore në filmin e nëntë të Quentin Tarantinos “Një herë në një kohë në Hollywood”.

Gjatë premierës së filmit në Shtetet e Bashkuara, DiCaprio ka dhënë një intervistë për mediat dhe ka folur për ndryshimet globale.

“Bota përreth nesh po ndryshon dhe ne nuk po futemi brenda. Është një qasje e jashtëzakonshme për historinë e filmit”, thotë ai, duke shtuar se “Tarantino solli një roman të vërtetë” për historinë e personazheve të tyre, përmes të cilave ata të dy u përpoqën të sfidojnë veten e tyre.

Se ekziston një ngjashmëri mes të dyve dhe personazheve që interpretojnë, Pitt konfirmon duke thënë se nuk ka asnjë mundësi që një aktor të mos bjerë pre e plakjes së filmit. Ai thekson se përballja me dyshimin dhe pranimin në vetvete është një luftë e vazhdueshme.

Duke vënë në dukje që të dy punojnë shumë së bashku në ekranin e madh, Brad Pitt thotë se ata, si vetë Tarantino, u shfaqën në të njëjtën kohë, kështu që ata kanë “pika referimi pothuajse identike”.

Ndryshe, filmi “Once Upon a Time in Hollywood” në javën e parë të shfaqjes në ekranet e mëdha të kinemave ka fituar 100.4 milionë dollarë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat