Aktori fillon të refuzojë rolet: “Është e rëndësishme që mbeta gjallë" - Bota Sot
Aktori fillon të refuzojë rolet: “Është e rëndësishme që mbeta gjallë"

Filma

Aktori fillon të refuzojë rolet: “Është e rëndësishme që mbeta gjallë"

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 13:31
Sean Bean

Sean Bean ka fituar një reputacion si një aktor duke luajtur karaktere që duhet të vdesin në një pjesë të filmit ose serialit.

Ai ‘ka vdekur’ 23 herë deri më tani, kështu që vendosi të fillojë të refuzojë role në të cilat personazhi i tij humb jetën.

60-vjeçari tha në një intervistë për tabloidin britanik "Dream" se ai filloi të refuzojë rolet, pasi ‘vdiq aq herë në ekran sa që njerëzit filluan të supozojnë se personazhi që ai interpretonte pas një periudhe të caktuar ka të ngjarë të vdiste’.

"U bë shumë e parashikueshme. Më duhej të ndaloja të veproja ashtu dhe të filloja të mbijetoja", tha aktori.

Ai shtoi se ishte duke punuar në një projekt ku papritmas producentët i thanë se kishte të ngjarë ‘të vrisnin’ karakterin e tij.

"Mendova ‘jo përsëri’ dhe pyeta nëse vendimi mund të ndryshohej. Ata më thanë që nuk do të më vrisnin, por thjesht më lënduan keq. Unë pranova, ishte e rëndësishme që të mbetja gjallë," tha ai me shaka.

Bean gjithashtu tha se gjithmonë luante rolin e zuzarit, kështu që kishte kuptim që personazhi i tij të vdiste.

Është interesante që jo vetëm që aktori është lodhur ‘duke vdekur’ në ekranin e madh, por edhe fansat e tij nisën një hashtag në Twitter më 2014 #dontkillBean (Mos e vrisni Bean).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat