Peter Dinklage shpërblehet në Emmy Awards 2019 - Bota Sot
Peter Dinklage shpërblehet në Emmy Awards 2019

Filma

Peter Dinklage shpërblehet në Emmy Awards 2019

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 14:03
Peter Dinklage

Peter Dinklage mori një çmim në Emmy Awards 2019, mbajtur mbrëmë në teatrin Microsoft në Los Angeles.

Aktori 50 vjeçari mori çmimin për ‘aktor i shquar mbështetës’ për punën e tij në serialin më të famshëm në botë “Game of Thrones”.

“Jam shumë me fat që jam anëtar i një komuniteti që nuk ka asgjë tjetër përveç tolerancës dhe diversitetit”, tha ai gjatë fjalimit të tij.

“Sepse në asnjë vend tjetër nuk do të qëndroja në një skenë si kjo”, tha më tej ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat