“Hustlers” ndalohet në Malajzi për shkak të ‘përmbajtjes së tepruar‘ - Bota Sot
“Hustlers” ndalohet në Malajzi për shkak të ‘përmbajtjes së tepruar‘

Filma

“Hustlers” ndalohet në Malajzi për shkak të ‘përmbajtjes së tepruar‘

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 07:29
Filmi “Hustlers”

Një film rreth striptisteve që interpretohet edhe nga Jennifer Lopez është ndaluar në Malajzi për shkak të ‘përmbajtjes së tepruar dhe të pahijshme’.

Malajzia e ka konsideruar “Hustlers” të Lorene Scafaria shumë vulgare për audiencën.

Bordi i censurimit të filmit në vend tha se gjokset e zhveshura, vallet erotike dhe skenat që paraqesin drogë e bënë atë ‘jo të përshtatshëm për shfaqjen publike’.

Square Box Pictures, kompania që bën shpërndarjen e filmit “Hustlers” në Malajzi, konfirmoi ndalimin e mediave sociale.

Përveç këtij filmi, Malajzia në fillim të këtij viti censuroi edhe skenat e seksit ‘gay’ në Rocketman.

Filmi, i cili interpretohet edhe nga Conhent Wu dhe Julia Stiles së bashku me Lizzo dhe Cardi B në role më të vogla, është i bazuar në një histori të vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i ‘New York Magazine’, që u bë viral në vitin 2015.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat