Këto janë përmirësimet që do t’i ketë ‘GTA 6’

Filma

Këto janë përmirësimet që do t’i ketë ‘GTA 6’

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Grand Theft Auto 6 është pothuajse në zhvillim e sipër nga Rockstar, por çfarë mund të presim nga loja?

Një gjë që dihet është se ajo nuk do të dalë për PlayStation 4 ose Xbox One.

Rockstar ka komentuar edhe vetë më parë në lidhje me ndryshimet që do sjellë në gjeneratën e ardhshme të ‘Grand Theft Auto’.

“Ndërsa punuam në versionin të GTA V, ne shikuam gjithçka që kishim arritur të bënim; jo vetëm grafikat, por edhe misionet, si t’i integrojmë ato në një botë të hapur dhe si t’i zgjedhim ato”, zbulon Nelson, kur e pyeti se si transferimi i lojërave ndikoi në kuptimin e Rockstar në teknologjinë e tanishme.

“Po mendoj kryesisht për një sistem tjetër policor si dhe në trafik”, deklaroi Nelson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat