​Vdes ylli i filmit Gone with the Wind - Bota Sot
​Vdes ylli i filmit Gone with the Wind

Filma

​Vdes ylli i filmit Gone with the Wind

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 20:54
Olivia de Havilland

Aktorja Olivia de Havilland, fituese e dy çmimeve Oskar, ka ndërruar jetën në moshën 104-vjeçare.

Ajo vdiq në Paris, raporton Guardian. Edhe pse De Havilland fitoi dy Oskarë për Aktoren më të Mirë për rolet e saj në " To Each His Own" (1946) dhe "Heiress" (1949), ajo u kujtua më së miri për rolin e saj si Melanie në "Gone with the Wind" (1939).

De Havilland vazhdoi të veprojë deri në fund të viteve 1980, duke fituar një Glob të Artë në vitin 1986 për rolin e Anastasia në ‘The Mystery of Anna.’

Ajo u lind në vitin 1916 në Tokio dhe u rrit në Kaliforni. Është motra më e madhe e aktores Joan Fontaine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat