Sezoni i ri i serisë për korrupsionin brenda policisë

Filma

Sezoni i ri i serisë për korrupsionin brenda policisë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 07:39
“Line of Duty”

Sezoni i gjatë i serisë së njohur “Line of Duty” pritet të fillojë më 21 mars, ka konfirmuar BBC-ja.

Martin Compston, Vicky McClure dhe Adrian Dunbar do t’i përsëritin rolet e tyre në dramën e Jed Mercuriot për korrupsionin brenda forcës policore. Ata do të bashkohen me Kelly Macdonald, e cila do të luajë rolin e kryeinspektorit që vihet nën hetime.

Seria e fundit e dramës së njohur të krimit do të ketë shtatë episode, duke e bërë atë serinë më të gjatë deri më tani.

Seria e dytë aktualisht po përsëritet në BBC One, ndërsa të pesë sezonet e mëparshme mund të shikohen në BBC iPlayer.

Shfrytëzimet e njësisë imagjinare AC-12 e kanë tërhequr publikun, qyshkur drama e BBC-së u shfaq për herë të parë më 2012.

Lennie James, Keeley Hawes dhe Thandie Newton janë ndër emrat e yjeve që kanë luajtur antagonistët e saj kompleksë.

Më shumë se nëntë milionë shikues u bashkuan për ta parë episodin e fundit të serisë së pestë të “Line of Duty”, kur u transmetua në maj 2019.

Xhirimet e serisë së gjashtë u ndërprenë përkohësisht në Irlandën e Veriut vitin e kaluar, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Në serinë e re Compston, McClure dhe Dunbar do të rikthehen në rolet e tyre, përkatësisht Steve Arnott, Kate Fleming dhe Superintendent Ted Hastings.

Shalom Brune-Franklin, që vitin e kaluar është shfaqur në trillerin politik “Roadkill” të BBC One, do të luajë Chloe Bishop, shtesë e re në ekipin AC-12.

Ylli do ta interpretojë rolin e detektives Joanne Davidson, oficere e lartë hetuese për një çështje vrasjeje të pazgjidhur, sjellja e së cilës e tërheq vëmendjen e njësisë Anti-Korrupsion.

Mercurio gjithashtu e ka shkruar dramën “Bodyguard” dhe është producent ekzekutiv në “Bloodlands”, një triller i xhiruar në Irlandën e Veriut me protagonist James Nesbitt, që aktualisht po shfaqet në BBC One.

“Line of Duty do të fillojë të dielën më 21 mars në orën 21:00 në BBC One.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat