“Anna Karenina” e Tolstoy po vjen në Netflix në një version modern

Filma

“Anna Karenina” e Tolstoy po vjen në Netflix në një version modern

Më: 29 maj 2021 Në ora: 06:36
Svetlana Hotshenkova

Kryevepra e famshme e Tolstoy, “Anna Karenina” do të vijë si një serial në Netflix. Përkohësisht, titulli i serialit është “Anna K “, por do të ndryshojë sapo të përfundojë prodhimi. Seriali do të bazohet në romanin klasik, por do të jetë një version më modern.

Në sfondin e Rusisë moderne, seriali do të përqendrohet në sekretaren Anna Karenina, gruaja e guvernatorit të ardhshëm të Shën Petersburgut.

Lidhja e dashurisë me lidhje dashurie me Vronsky, trashëgimtari i një perandorie alumini, do të jetë një nga çështjet kryesore me të cilat do të merret seriali. Marrëdhënia e tyre do të fillojë të kriset, duke kërcënuar ekuilibrat delikatë të marrëdhënieve familjare dhe jetën e tyre shoqërore.

Sipas informacioneve të para, rolin kryesor të Anës do ta marrë Svetlana Hotshenkova.

Skenaristi i serialit, Roman Kador tha: “Sjellja e Anna Karenina në Rusi në shekullin e 21-të dhe në të njëjtën kohë ta njohësh atë me të gjithë botën në gjuhën e saj përmes kësaj mrekullie, të quajtur Netflix, është për mua një ëndërr e vërtetë “.

Image
Svetlana Hotshenkova
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat