Një dokumentar i ri për “The Beatles”: Tregohet dashuria e tyre e gjatë me Indinë

Filma

Një dokumentar i ri për “The Beatles”: Tregohet dashuria e tyre e gjatë me Indinë

Më: 29 maj 2021 Në ora: 12:45
The Beatles dhe India

Një dokumentar i ri për kohën e The Beatles në Indi pritet të lancohet në Mbretërinë e Bashkuar në qershor.

“The Beatles dhe India” do të publikohet në një kohë me një album të tyre i cili do të interpretohet nga artistë indianë.

Sipas NME, ajo është një kronikë historike e grupit mbi marrëdhënien e tyre të thellë dhe me ndikim në Indi.

Publikimi i tij përkon me “The Beatles and India: Songs Inspired by the Film”, një bashkim këngësh i grupit të cilat do të interpretohen nga artistë bashkëkohorë indianë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat