Aktori i emisionit “Ich bin Albaner”, Florim Alija pjesë e filmit të Hollywoodit

Filma

Aktori i emisionit “Ich bin Albaner”, Florim Alija pjesë e filmit të Hollywoodit

Më: 4 gusht 2021 Në ora: 14:59
Florim Alija

Aktori i emisionit “Ich bin Albaner”, Florim Alija ka arritur një ngritje të madhe në karrierën e tij.

Aktori Alija është bërë pjesë e filmit të Hollywoodit “John Wick 4”.

Ai do të luajë përkrah aktorit të famshëm Keanu Reeves.

Xhirimet e këtij filmi po zhvillohen në Berlin dhe aktori nga Kosova është pjesë e aktorëve të këtij filmi.

Në një prononcim, ai ka thënë se është nder dhe privilegj që të jetë pjesë e këtij filmi.

“Jam pjesë e shumë projekteve filmike në Gjermani, por kjo e fundit ëshë një nder arritjet e mia më të mëdha“ ka thënë  aktori Alija.

Ndryshe, aktori Alija është pjesë e serialit “Ich bin albaner”,  që transmetohet në një nga televizionet tona, por që realizohet në Gjermani nga producenti dhe aktori, Kreshnik Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat