Premiera botërore e “No time to Die”/ Më 8 tetor do shfaqet në SHBA, më 11 nëntor në Australi

Filma

Premiera botërore e “No time to Die”/ Më 8 tetor do shfaqet në SHBA, më 11 nëntor në Australi

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 22:35
Filmi i “No time to Die”

“No Time to Die” pati premierën botërore më 30 shtator në Mbretërinë e Bashkuar, më 8 tetor do të shfaqet në SHBA dhe më 11 nëntor në Australi.

Standardi i fuqisë së butë britanike është kthyer,me No Time to Die, një film të lancuar në kinema në kohën e mungesës së letrës higjenike. bazuar në një karakter letrar të konceptuar kur racionimi i sheqerit dhe mishit ishte ende në fuqi.

Filmi i fundit i Craig si diva e inteligjencës britanike është një barnstormer epik, me skenarin nga Neal Purvis, Robert Wade dhe Phoebe W-Bridge që sjell patos, dramë, trishtim, etj.

Regjisori Cary Fukunaga na tregon gjithashtu një Bond romantik, i cili nuk ka frikë të tregojë ndjenjat e tij.
E gjitha ka të bëjë shumë me një plan të tmerrshëm të luftës biologjike të quajtur “Herakles” që po zhvillohet nga M (Ralph Fiennes) duke përdorur një shkencëtar renegat Obruchev.

Si MI6 ashtu edhe CIA duan Obruchevin – por inteligjencës britanike nuk i intereson të përfshijë Bondin që tani është në pension në Xhamajka, dhe statusin e tij 007 e mban një agjenti të ri Nomi.

Por amerikanët, e bindën Bondin që të merrte punën si një profesionist i pavarur, dhe e dërguan në Kubë, ku ai lidhet me një operative të pa trajnuar: Palomën.
Dhe përfundimi i madh tregon se 007 është ende i aftë të sjellë një surprizë në bazën e fansave dhe mund të ndodhë që bota e Bondit të ketë marrë diçka nga universet Marvel dhe DC, me ndjenjën e tyre të madhështisë dhe misterit vizatimor.

“No Time To Die” duket se po zhvillohet në botën reale, një hapësirë e madhe e gjerë e hapur që ne të gjithë e dëshirojmë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat