Filmat e famshëm dhe gjërat që nuk i dini për ta - Bota Sot
Filmat e famshëm dhe gjërat që nuk i dini për ta

Filma

Filmat e famshëm dhe gjërat që nuk i dini për ta

Më: 7 janar 2018 Në ora: 15:48
Stephen King IT

Pa marrë parasysh se sa i tmerrshëm është filmi, ajo që shihni në ekran nuk është gjithmonë më mirë se ajo që mbeti prapa skenave, 

Industria e filmit është gjithnjë e më shumë interesante.

Shikoni më poshtë një listë prej 18 fakteve pak të njohura rreth filmave popullorë që janë shumë interesante për të lexuar.

Sipas romanit të Stephen King IT, kllouni Pennywise zgjohet çdo 27 vjet. Ky libër u adaptua për herë të parë në ekran në vitin 1990 dhe adaptimi i ri u lirua 27 vjet më vonë. Bill Skarsgard, i cili luajti Pennywisen, ishte 27 vjeç gjatë xhirimeve.

Image

Kllouni Pennywise u frymëzua nga vrasësi i vërtetë dhe përdhunuesi John Wayne Gacy, i cili do të vishej si një klloun në një festë fëmijësh. Ai u paraqit si një anëtar aktiv i komunitetit dhe ishte i njohur për fëmijët e sëmurë zbavitës dhe grumbullimin e të hollave për bamirësi.

Image

Jackson Robert Scott i cili luan Georgien në ‘IT’ ka punuar tashmë në ‘Scary’ nga Walking Dead dhe Criminal Minds. Edhe pse ai është vetëm nëntë vjeç, ai nuk është i frikësuar nga kllounët apo përbindëshat dhe gjithmonë gëzon ndjenjën e të qenit i vendosur.

Image

Vokalizimi i shpejtë i komunikimit në Jurassic Park ishte asgjë më shumë se zhurma e regjistruar e breshkave që kishin marrëdhënie seksuale.
“E Bukuria dhe Bisha” (1992) ishte filmi i parë i animuar që u nominua për një ‘Oscar’ në kategorinë më të mirë. Megjithatë, ‘Heshtja e Qengjave’ fitoi çmimin në këtë kategori.
Në filmin e kompanisë Pixar Up, shtëpia e Carl u hoq me 20,622 balona. Në të vërtetë, do të duhej rreth 20 deri në 30 milionë balona për të ngritur një shtëpi. Dhe vetëm 10,297 balona u përdorën në shumicën e skenave.

Image

Një hulumtuese e hienave paditi Disneyn për “shpifje të karakterit” për përfaqësimin e saj negativ të hienave në Mbretin Luan.
A e dini se çfarë kanë të përbashkët Leonardo DiCaprio, Will Smith, Nicolas Cage dhe Johnny Depp? Ata u konsideruan të gjitha për pjesën e Neos në ‘The Matrix’.
Duart që vizatojnë Rose në Titanik i përkasin James Cameron. Ai gjithashtu tërhoqi çdo skicë të vetme nga lidhësja e Jackit. Regjisori i famshëm është me të vërtetë i majtë, dhe të gjitha skenat e vizatimit u kthyen.

Image

Fjala “dude” përdoret rreth 161 herë në ‘The Big Lebowski’, dhe numri i fjalëve të F-së arriti në 292.
Buzz’s (vëllai i Kevin) ishte në të vërtetë një djalë i përbërë si një vajzë në ‘Home Alone’. Prodhuesit menduan se do të ishte mizore për të hedhur një vajzë të re për këtë pjesë.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera