Njëmbëdhjetë shfaqjet televizive të cilat ju mund t’i ndiqni në një ditë - Bota Sot
Njëmbëdhjetë shfaqjet televizive të cilat ju mund t’i ndiqni në një ditë

Filma

Njëmbëdhjetë shfaqjet televizive të cilat ju mund t’i ndiqni në një ditë

Më: 11 janar 2018 Në ora: 10:58

Nëse jeni të lodhur nga opera të pafundme, Bright Side ka gjetur 11 mini-miniera të mahnitshme për ju që do të mund t’i përfundoni së shikuari brenda një dite ose edhe më pak.

Pra, hapni qesen tuaj të kokoshkave, qëndroni në humor të mirë, dhe gërmoni në tregime interesante që nuk do t’ju lënë të pa frenuar,

Image
Goliath
Një avokat i turpëruar ende shumë i rrezikshëm merr një mundësi që të ketë hakmarrje ndaj kompanisë që e hodhi atë jashtë. Kjo është një dramë e jetës reale në lidhje me papërsosmërinë e një sistemi gjyqësor që tregon se sa i dobët ose i fortë mund të jetë një person që jeton sipas ligjeve të tij. Billy Bob Thornton është i mallkuar mirë – si gjithmonë.
Image

Top of the Lake

12-vjeçarja Tui Mitcham është pesë muaj shtatzënë kur hyn në ujërat e liqenit të akullt dhe … zhduket. Robin Griffin, i kthyer në vendlindjen e saj, merr rastin e pazakontë. Duket se e keqja e vërtetë ka ardhur në këtë fshat piktoresk pak. Njerëzit bien këtu në kërkim të parajsës, por gjejnë një ferr të vërtetë, ku nuk mund të fitoni para të ndershme, ku ka aq pak lumturi. Jo vetëm që Robin duhet të gjejë vajzën e humbur, por edhe të përballet me të kaluarën e saj. Është një pamje e mahnitshme që ju tërheq në thellësitë e saj më të errëta dhe ju bën të mendoni për atë kohë pas përfundimit të saj.

Image
Billions
Historia e një përplasjeje midis financës ambicioz të Wall Street Bobi Axelrod dhe avokatit të ngulët amerikan Chuck Rhoades. Të dy janë personalitete të fuqishme dhe mjeshtra të tregëtisë së tyre, dhe as nuk po japin një pëllëmbë të sipërfaqes së tyre. Kjo shfaqje ka të bëjë me atë se sa larg jemi mund të shkojmë në ndjekjen tonë të parave – para të mëdha. Dialogu i urtë, veprimi madhështor – gjithçka në këtë foto është cilësi e lartë.
Image

The Returned

Në një qytet të vogël, në të njëjtën ditë, njerëz të ndryshëm përpiqen të kthehen në shtëpitë e tyre. Ata ende nuk e dinë se kanë qenë të vdekur për shumë vite. Kur vendosin të kthehen në një vend që nuk ekziston më, ata “u kthyen” dhe së shpejti do të zbulojnë se nuk janë vetëm, dhe kthimi i tyre nuk është e vetmja gjë e çuditshme që po ndodh. Një përrallë e thellë, simpatike dhe nganjëherë e frikshme që ju do ta ‘gëlltisni’ në një gulçim dhe do të mbani në zemrën tuaj për një kohë të gjatë.

Image
Catastrophe

Rob është amerikan, Sharon është irlandez; ata nuk kanë shumë gjëra të përbashkëta, por vetëm një natë në Londër ndryshon jetën e tyre përgjithmonë. Në fakt, kjo e bën një rrëmujë të vërtetë prej tyre. Një fëmijë dhe vendimi për ta mbajtur atë sjellin kohë të vështira në derën e tyre të përparme, dhe problemet nuk duken të pakësohen me kalimin e kohës. Megjithatë, ata janë pothuajse 40, jo 17. Në vend që të psherëtin dhe torturat shpirtërore që ato bëjnë, shpesh cinikisht, dhe me shumë shaka. Një shfaqje televizive zgjuar dhe qesharake rreth vështirësive të jetës së rritur dhe zgjedhjeveImage

And Then There Were None

Tetë të huaj marrin një ftesë për një kështjellë luksoze. Së shpejti, megjithatë, të ftuarit janë të befasuar për të mësuar se nuk ka ushtarë atje, dhe të vetmit që jetojnë në shtëpi janë një çift familjar shërbëtorësh. Janë ata që bëjnë një incizim të gramofonit për asamblenë, e cila, me një zë të mërzitshëm, i akuzon për vrasje dhe premton ndëshkimin sipas krimeve të tyre. Mysafirët nuk mund të largohen nga ishulli dhe të gjejnë veten në një kurth vdekjeje. Rekomanduar për të gjithë dashamirësit e tregimeve detektive, veçanërisht ato të Agatha Christie.

Image

The Night Manager

Një menaxher i një hoteli evropian rekrutohet nga agjentë të shërbimit të posaçëm për të infiltruar një rrjet ndërkombëtar të tregtarëve të armëve. Një seri shumë e zgjuar me yje të shkëlqyeshëm britanikë si Hugh Laurie dhe Tom Hiddleston, një komplot intrigues dhe një vepër e shkëlqyeshme e drejtorit – tingëllon si një arsye e madhe që të bjerë nga realiteti për vetëm gjashtë orë dhe të kënaqenime shfaqjen.

Image
Outcast
Kjo shfaqje tregon një histori të një të riu që përpiqet të kuptojë pse ai është ndjekur nga gjërat mbinatyrore gjithë jetën e tij. E errët, mistike, intensive, por aq magjepsëse, kjo seri nuk do t’ju lejojë t’i heqni sytë nga ekrani deri në fund.Image

Deutschland 83

Martin Rauch, një 24 vjeçar gjerman i Lindjes, është rekrutuar nga HVA për të depërtuar në ushtrinë e Gjermanisë Perëndimore dhe për të dërguar informata rreth lëvizjeve të NATO-s. I riu e gjen veten në një botë krejtësisht të re ku nuk sheh vetëm sekretet dhe intrigat por edhe mrekullitë e qytetërimit që kurrë nuk e ka parë më parë. Kjo është një dramë e vërtetë e spiunazhit plot me kthesa të papritura të komplotit dhe ndjenja të vërteta njerëzore.

Image
The A Word

Hughes punon dhe dashuron dhe lufton si çdo familje tjetër. Megjithatë, gjithçka është kthyer me kokë poshtë kur djali i tyre më i vogël është diagnostikuar me autizëm – dhe ata nuk janë si çdo familje tjetër. Seria është një përzierje e mrekullueshme e një teme të vështirë dhe humorit të lehtë – jeta e re e një familjeje të madhe dhe të dashur është e mbushur me situata qesharake. Shfaqje të mira, veprime të mëdha dhe një fonogram i tmerrshëm.

Image

Marcella

?Heroina ka pësuar një divorc të vështirë dhe po kthehet ngadalë në jetën e saj të përditshme kur asaj i është caktuar një seri vrasjesh. Pas një hetimi të shkurtër, gruaja realizon një lidhje midis këtyre ngjarjeve dhe rasteve të mëparshme në të cilat ajo kishte punuar, por nuk kishte mundur të mbyllte. Një histori më e mirë e një detektiveje me një komplot intrigues dhe ngjarje të shpejta të çarmatosjes. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera