“Game of Thrones” me 22 nominime në shpërblimet Emmy - Bota Sot
“Game of Thrones” me 22 nominime në shpërblimet Emmy

Filma

“Game of Thrones” me 22 nominime në shpërblimet Emmy

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:59
"Game of Thrones

Pas një viti pushimi, "Game of Thrones" është kthyer në çmimin e Primetime Emmy Award në një mënyrë të madhe. Seria tërhoqi 22 nominime të enjten, më së shumti për çdo seri - duke u larguar nga NBC-ja "Saturday Night Live" dhe dramës "Westworld", të cilat secila prej tyre tërhoqën nga 21 nominime. Hulu's "The Tale of the handmaid's" pasoi me 20 nominime.

Netflix, po ashtu, zëvendësoi udhëheqësin e industrisë HBO, si rrjeti më i nominuar.

Shërbimi i transmetimit tërhoqi 112 nominime, nga 91 vitet e fundit. HBO, përkundër rikthimit të "Game of Thrones" në Emmy për sezonin e tij më të fundit, u rrëzua në 108 nominime nga 111 sezonin e kaluar.

Mbështetja e madhe për Netflix-un demonstroi shtrirjen e formacioneve origjinale të programimit të kompanisë, e cila është nxitur nga shpenzimet e papara që zyrtari i lartë i përmbajtjes së kompanisë Ted Sarandos në maj vlerësoi se do të rritet këtë vit në 8 miliardë dollarë.

Ndërsa HBO në vitet e fundit është mbështetur në një pjesë të madhe të interpretuesve të çmimeve të mëdha, të tilla si "Game of Thrones" dhe "Westworld" për të hequr pasojat e Emmy, propozimet e Netflix u përhapën midis një koleksioni të gjerë të ofertave - "Game of Thrones" dhe "Westworld" përbëjnë pothuajse gjysmën e nominimeve të HBO-së; Netflix, nga ana e saj, nuk mburret asnjë nga 10 seritë më të nominuara. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera