Hapet Java e filmit izraelit në Prishtinë - Bota Sot
Hapet Java e filmit izraelit në Prishtinë

Filma

Hapet Java e filmit izraelit në Prishtinë

Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 21:01
Hapet Java e filmit izraelit në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka njoftuar se Java e filmit izraelit në Prishtinë do të sjellë filma të njohur dhe të suksesshëm jo vetëm në Izrael, por edhe në arenën ndërkombëtare.

“Me ftesë të bashkësisë hebreje Bet Israel Kosova, sot me kënaqësi mora pjesë në hapjen e javës së filmit izraelit në Prishtinë.

Java e Filmit Izraelit në Prishtinë do të sjellë për filmdashësit kosovarë filma të njohur dhe të suksesshëm jo vetëm në Izrael, por edhe në arenën ndërkombëtare”, ka shkruar Bytyqi në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...