Shi, vetëtima dhe përmbytje në motoGP - Bota Sot
Shi, vetëtima dhe përmbytje në motoGP

Formula 1

Shi, vetëtima dhe përmbytje në motoGP

Më: 13 prill 2019 Në ora: 19:37
Shi, vetëtima dhe përmbytje në motoGP

Organizatorët e garës së Çmimit të Madh të Amerikës në Moto GP kanë anulluar të gjithë provat e lira që do të zhvilloheshin pasditen e sotme në pistën e Austin. Shkak është bërë moti i keq, me shi e vetëtima, që ka bërë të pamundur zhvillimin e testeve. Në disa zona të pistës ka patur edhe përmbytje, ndaj janë anulluar të gjithë testet.

Në rrezik janë edhe provat zyrtare, që zhvillohen më vonë (në orët e mbrëmjes me orën shqiptare). Ato rrezikojnë që të shtyhen, kur kushtet e motit të përmirësohen apo kur pista të thahet. Për momentin në fuqi janë ende oraret e vjetra (ora 22:30, provat zyrtare në Moto GP), por ka gjasa që gjithçka të ndryshojë me kalimin e minutave. Gjithçka në varësi të motit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...