Garë spektakolare - Bota Sot
Garë spektakolare

Formula 1

Garë spektakolare

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 16:36
Garë spektakolare

Në Mugello feston Ducati. Fitore e madhe e Danilo Petruccit në garën e shtëpisë me pilotin italian të Ducatit që regjistroi suksesin e parë sezonal në një garë vërtetë spektakolare siç ishte ajo e Mugellos. Një duel 3-sh nga fillimi deri në fund mes Petruccit, Marquez dhe Doviziosos u fitua pikërisht nga i pari i cili përfitoi nga një kontakt në xhiron e fundit mes dy rivalëve për titull, Marquez dhe Doviziosos duke i parakaluar të dy për të marrë kreun të cilin e kishte mbajtur për pjesën më të madhe të xhirove. Pikërisht Marquez dhe Dovi kompletuan dy shkallët më të ulta të podiumit, ndërkohë që surpriza e këtij sezoni Alex Rins u kënaq me vendin e 4-t.

Garë e dështuar për Valentino Rossin që e nisi nga vendi i 18-të dhe u rrëzua kur kishte kaluar gjysma e xhirove. Megjithatë nga triumfi i Danilo Petruccit, përfitoi Marquez që me vendin e dytë e thelloi në 12 pikë avantazhin në klasifikimin e përgjithshëm ndaj ndjekësit më të afërt Andrea Dovizioso.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...