Ferrari i Schumacher në ankand, ja shuma marramendëse e “kokëkuqes” - Bota Sot
Ferrari i Schumacher në ankand, ja shuma marramendëse e “kokëkuqes”

Formula 1

Ferrari i Schumacher në ankand, ja shuma marramendëse e “kokëkuqes”

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 10:04
Ferrari

Makina Ferrari me të cilën Michael Schumacher dominoi botërorin e vitit 2002, ku u shpall kampion bote në Formula 1 do të dalë në ankand. Me këtë makinë, piloti gjerman, 7 herë kampion bote, fitoi në garën e Australisë, Brazilit, San Marino, Spanjës, Austrisë, Kanadasë, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë, Belgjikës dhe Japonisë.

Sipas specialistëve, kjo makinë Ferrari F2002 vlerësohet nga 5.5 deri në 7.5 milionë dollarë, shumë në të cilën pritet të nisë edhe ankandi. Gjithsesi, pritet që shitja e Ferrarit ta kalojë këtë shifër, për më tepër që bëhet fjalë për “kokëkuqen” e pilotuar nga legjenda Michael Schumacher.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...