Fitorja në Kanada i takon Hamilton! - Bota Sot
Fitorja në Kanada i takon Hamilton!

Formula 1

Fitorja në Kanada i takon Hamilton!

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 19:14
Fitorja në Kanada i takon Hamilton!

Fitorja në Çmimin e Madh të Kanadasë i takon përfundimisht anglezit Lewis Hamilton, edhe pse i pari e kaloi vijën e finishit gjermani Sebastian Vettel.

Komisarët e garës kanë hedhur poshtë apelimin e Ferrarit pasi i kanë quajtur të pamjaftueshme provat e shfaqura nga skuadra italiane në lidhje me incidentin mes Vettel dhe Hamilton në pistën e Montreal dhe kanë vendosur të mos e rihapin çështjen.

Kështu që triumfi në Kanada mbetet i pilotit të Mercedes pas penalitetit prej 5 sekondash që mori Vettel për një dalje të gabuar nga pit stop që i lejoi të ruante kreun e garës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...