Tjetër përplasje e rëndë në Formula 2 - Bota Sot
Tjetër përplasje e rëndë në Formula 2

Formula 1

Tjetër përplasje e rëndë në Formula 2

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 21:42
Foto ilustrim

Drejtuesit e Formulës 2 Nobuharu Matsushita dhe Nikita Mazepin patën një shpëtim fatlum pasi pësuan një përplasje të tmerrshme gjatë Çmimit të Madh të Rusisë.

Dyshja u çuan menjëherë në spital pas përplasjes, por asnjëri nuk ka pësuar asnjë kockë të thyer ose lëndime të rënda.

Gara u shty menjëherë pas incidentit, i cili ndodhi në kthesën dy në xhiron e parë, përcjell lajmi.net.

Shoferi rus Mazepin, 20 vjeç, dukej se linte gjurmët në kthesën dy dhe u përpoq të ribashkohej në linjën garuese.

Duke vepruar kështu, ai u përplas me rivalin e tij, 25 vjeç, dhe i detyroi të dy të godasin pengesën.

F2 shkroi: ‘Të dy Nobuharu Matsushita dhe Nikita Mazepin po transferohen në spital”.

“Asnjë shofer nuk pësoi thyerje si rezultat i incidentit të xhiros 1”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat