Aksidentohet për vdekje sportisti

Formula 1

Aksidentohet për vdekje sportisti

Më: 12 janar 2020 Në ora: 14:25
Aksidentohet për vdekje sportisti

Një motorçiklist portugez i garave “Rally” humbi jetën ditën e sotme pas një aksidenti fatal në cirkuitin e Dakarit.

Paulo Gonsalves u përplas me njërën prej dunave me rërë pasi po kryente disa prova për distancën 545 km.

Me të pësuar aksident, Gonsalves pësoi infarkt dhe u transportua me helikopter drejt spitalit Lajla.

Sporti i garave “Rally” është një nga kompeticionet më të ndjekura në botë, por një numër i madh pilotësh kanë humbur jetën ndër vite. Gonsalves ishte viktima e parë pas Mikal Hernik në vitin 2015.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat