Rrëmujë me kalendarin, shtyhen edhe tre gara europiane

Formula 1

Rrëmujë me kalendarin, shtyhen edhe tre gara europiane

Më: 19 mars 2020 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Pas shtyrjes së garave të Kinës, Bahreinit e Veitnamit, si dhe anulimit tre ditë para startit të Çmimit të Madh të Melbournit në Australi, Formula 1 ka vendosur të shtyjë edhe tre gara të tjera nga kalendari.

Bëhet fjalë për garën e Holandës, atë të Monacos dhe atë të Spanjës, ndërsa ende nuk dihet se kur do të zhvillohen këto gara.

Momentalisht Formula 1 është ndërpresë dhe nuk e ka zhvilluar ende garën e parë sezonale, ndërsa në ditët në vijim pritet të vendoset për riformatimin e kalendarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat