‘Pizha’ i familjes sportive, sportist i sfidave malore - Bota Sot
‘Pizha’ i familjes sportive, sportist i sfidave malore

Formula 1

‘Pizha’ i familjes sportive, sportist i sfidave malore

Më: 19 maj 2020 Në ora: 17:08
Shpëtim Jashari

Në Kosovë kemi shumë sportist që janë mjeshtër për të garuar me vetura! 

Ndër ta është edhe Shpëtim Jashari, i njohur si ‘Pizha’ nga Ferizaj, i cili rrjedh nga një familje sportive, pasi që babai i tij, Nebihu, ka  qenë veprimtar  i madh sportiv, vëllau Fisniku edhe hendbollist dhe aktualisht gjyqtar i Superligës së hendbollit. 

‘Pizha’ -  garues që nga viti 2004, pjesëmarrës në shumë gara nga disiplina Auto Sllallom dhe Malore, thotë se në vitin 2021 do të rikthehet me një super makinë. 

Image

Jashari ka synime që të arrijë suksese të mëdha me automobilin e tij në garat e ndryshme vendore, mbarëkombëtare e ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat