Provat zyrtare mbyllen me befasi - Bota Sot
Provat zyrtare mbyllen me befasi

Formula 1

Provat zyrtare mbyllen me befasi

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:35
Provat zyrtare mbyllen me befasi

Valtteri Bottas ka mposhtur shokun e tij të skuadrës Lewis Hamilton dhe siguruar pole position në Çmimin e Madh të Austrisë.

Mercedes ka respektuar parashikimet dhe ka siguruar radhën e parë në start.

Mbrapa Shigjetave të Zeza do të nisen Max Verstappen me Red Bull dhe Lando Norris me McLaren-in befasues.

Ferrari duhet të kënaqet me radhën e katërt të Charles Leclerc (koha e shtatë më e mirë) dhe të gjashtin e zënë nga Sebastian Vettel, i cili ka regjistruar kohën e 11-të më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat