Aksident i frikshëm

Formula 1

Aksident i frikshëm

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 17:11
Aksident i frikshëm

Mark Markez ka pësuar një aksident të frikshëm në garën e Spanjës në MOTO GP.

Piloti spanjoll në tentativë për të parakaluar Vinalesin për vendin e dytë në rënditje, humbi kontrollin e motorrit dhe fluturoi në ajër.

Markez më pas u godit edhe nga motori i tij që ishte me shpejtësi të lartë duke marrë disa dëmtime. Çmimin e madh të Spanjës e fitoi piloti francez i Jamahës Kuartararo.

Në vendin e dytë u rëndit Vinales ndërsa në të tretin Doviciozo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat