Formula 1 në ankth

Formula 1

Formula 1 në ankth

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 19:05
Formula 1 në ankth

COVID-19 godet edhe Formula 1, tashmë jo vetëm punëtorët e pistës që përgatitin garat. Një prej pilotëve të këtij edicioni, Sergio Perez, tashmë është në izolim dhe pret përgjigjet e një tanmponi të dytë.

Në testet e fundit të zhvilluara për të gjithë pjesëmarrësit në Çmimin e Madh në Silverston, testi i pilotit meksikan të Racing Point a ka rezultuar “i dyshimtë” e ka alarmuar të gjithë në skuadrën e tij.

Një rezultat i tillë mund të thotë se ai është pozitiv ndaj virusit të rrezikshëm e burim potencial infeksioni, ndaj Perez është izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërsa do i bëhet testi i dytë për të mësuar nëse realisht është pozitiv.

Çdo gjë u bë publike sot në konferencën e zakonshme për shtyp para fundjavës së garës, kur për Racing Point a u paraqit vetëm Lens Stroll.

Në rast se ai konfirmohet pozitiv, në vendin e tij do të ketë pilotë të tjerë dhe Racing Point a ka si zëvendësues të njëjtit e Mercedes, Stofel Vandorm apo Esteban Gutierrez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat