Gara që do të rikthejë spektatorët në tribuna? - Bota Sot
Gara që do të rikthejë spektatorët në tribuna?

Formula 1

Gara që do të rikthejë spektatorët në tribuna?

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 12:27
Gara që do të rikthejë spektatorët në tribuna?

Promotorët e garës së Formula 1 në Rusi, synojnë të rikthejnë deri në 50 për qind të tifozëve në tribuna në garën e shtatorit, duke mirëpritur rreth 30 mijë tifozë në këtë aktivitet sportiv.

Drejtuesit e Formula 1 janë duke shikuar rreth një zgjidhje për rikthimin e një numri të kufizuar të tifozësve në gara, potencialisht që nga gara në Toskanë, në fillim të shtatorit.

Mirëpo promotorët e garës së Rusisë kanë bërë një hap para dhe kanë filluar të shesin në mënyrë aktive biletat për garën e 27 shtatorit. Numri maksimal për garën në Soçi do të jetë 30 mijë persona.

Kujtojmë se gjatë fundjavës do të zhvillohet gara për Çmimin e Madh të Spanjës, e cila do të jetë pa tifoz në tribuna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat