Dominim i plotë nga Mercedes

Formula 1

Dominim i plotë nga Mercedes

Më: 30 shtator 2020 Në ora: 16:02
Dominim i plotë nga Mercedes

Kur kanë mbetur edhe shtatë gara deri në përfundimin e këtij të sezoni në Formula 1, vërehet qartë dominimi i Mercedes.

Dy pilotët e kësaj makine, Lewis Hamilton dhe Valterri Bottas gjithashtu udhëheqin listën e pilotëve më të mirë.

Piloti britanik është shumë afër titullit të shtatë kampion, që do ta barazonte legjendën Michael Schumacher, si dy pilotët me më shumë tituj kampioni në historinë e këtij sporti.

Hamilton ka tubuar 205 pikë, 44 më shumë sesa Bottas që ka 161 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat