Button do të rikthehet në Formula 1

Formula 1

Button do të rikthehet në Formula 1

Më: 24 janar 2021 Në ora: 11:59
Button do të rikthehet në Formula 1

Jenson Button do të rikthehet në Formula 1, jo duke drejtuar makinën e Formula 1,por si këshilltar në ekipin e Uiliamsit.

Ekipi që nisi karrierën e tij në vitin 2000, së bashku me Ralf Schumacherin i dha mundësi që të punojë në një rol tjetër, këshilltar I pilotëve gjatë garave. Përpos skuadrës Wiliams,

Button drejtoi makinën e skuadrave të Benetonit, BAR-it, Honda Meklarenit dhe Braun, me të cilin u shpall kampion bote në Formula 1 në vitin 2009.

Kujtojmë se Button mbylli karrierën e tij me 15 fitore dhe 50 podiume në garat e Formula 1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat