Haas zbulon makinën, Mick ulet në njëvendëshen

Formula 1

Haas zbulon makinën, Mick ulet në njëvendëshen

Më: 4 mars 2021 Në ora: 12:55
Haas zbulon makinën, Mick ulet në njëvendëshen

Skuadra amerikane Haas ka zbuluar makinën e sezonit 2021 të Formula 1.

Në këtë njëvendëshe dominojnë ngjyrat e flamurit rus (e kuqe, blu, e bardhë), kjo për shkak të njërit prej pilotëve të saj, Dmitry Mazepin. Ky i fundit ka sjellë mjaft sponsorë rusë, ndërkohë që piloti tjetër është gjermani Mick Schumacher, djali i Michael Schumacher. Të dy janë debutues në Formula 1.

Përveç ndryshimit të pamjes së jashtme, makina Haas nuk pritet të bëjë ndonjë diferencë të madhe nga ajo e sezonit të kaluar. Makina synon t’i largohet vendit të fundit këtë sezon dhe shpreson te grinta e dy pilotëve të saj, sidomos tek ajo e Mick.

“Dua të shfrytëzoj çdo mundësi që të jep gara për të grumbulluar pikë e fituar përvojë. Nuk më tremb mbiemri Schumacher, përkundrazi, më motivon”, tha Mick.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat