Honda përfundon në Azerbajxhan

Formula 1

Honda përfundon në Azerbajxhan

Më: 16 mars 2021 Në ora: 11:20
Honda përfundon në Azerbajxhan

Nis një etapë e re për një nga futbollistët më të famshëm japonezë, Keisuke Honda.

Tashmë në moshën 34-vjeçare, ish-futbollisti i Milanit ka nënshkruar me Neftchi Baku në kampionatin e Azerbajxhanit.

Që pas largimit nga kuqezinjtë në vitin 2017, Honda ka luajtur me katër skuadra të ndryshe: Pachuca, Melbourne Victory, Vitesse dhe Botafogo.

Me ekipin e njohur brazilian është aktivizuar në 18 ndeshje të kampionatit dhe ka realizuar dy gola gjatë vitit 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat