Momenti i takimit nërmjet Alonsos dhe Sainz bëhet viral

Formula 1

Momenti i takimit nërmjet Alonsos dhe Sainz bëhet viral

Më: 27 mars 2021 Në ora: 21:22
Alonso dhe Sainz

Fernando Alonso ishte duke bërë një intervistë të shkurtër kur u ndërpre nga piloti i Ferrarit, Carlos Sainz.

Fernando Alonso u rikthyer për të marrë pjesë në provat për Bahrain Grand Prix pas një mungese gati dy vitesh nga Formula 1.

Alonso para disa kohe pësoi një aksident teksa ishte duke ngarë biçikletën në Zvicër, gjendja e tij u përmirësua por ai deklaroi se mban disa pllaka titaniumi në nofull.

Por, pas mungesës së Alonsos, piloti i Ferrarit, Carlos Sainz i ndërpreu intervistën për ta përshëndetur austriakun. Sainz ishte tejet miqësor ndaj Alonsos, të mos themi shumë miqësor për një bisedë para mediave.

Sainz përdori fjalën “Cabron” që bukfalisht i bie “Budalla”, por në një mënyrë miqësore nga gjuha spanjolle.

“Si po shkon mirë? Gjithçka shkoi mirë ‘Cabron’?, tha ai.

“Bërë një garë mjfat të mirë në kualifikime, duke marrë parasysh mungesën që dy vite”, tha Sainz.

Alonso e mori me sportivitet situatën dhe vazhdoi intervistën.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat