Ferrari siguron pole position në Monaco

Formula 1

Ferrari siguron pole position në Monaco

Më: 22 maj 2021 Në ora: 17:10
Ferrari siguron pole position në Monaco

Ferrari ka siguruar pole position në Montekarlo me Chalres Leclerc.

Një aksident i pilotit të “kokëkuqes” ka bërë që provat kualifikuese të mbylleshin para kohe, duke i mohuar Verstappen mundësinë që të kundërpërgjigjej.

Nga radha e dytë do të nisen piloti i Mercedes, Valtteri Bottas dhe piloti tjetër i Ferrari-t, Carlos Sainz.

Do të niset nga vendi i shtatë Lewis Hamilton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat