Del në shitje makina Jordan!

Formula 1

Del në shitje makina Jordan!

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 12:23
Del në shitje makina Jordan

Del në shitje makina Jordan me të cilën Schumacher debutoi në Formula 1!

E konsideruar nga shumë si një nga njëvendëshet më të bukura në histori, si për nga dizenjo ashtu dhe nga ngjyrat, makina Jordan 191 me të cilën ka debutuar në Formula 1 legjenda Michael Schumacher është zyrtarisht në shitje.

Më këtë makinë, Michael ka debutuar në garën e Çmimit të Madh të Belgjikës në Formula 1.

Prej ditës së sotme ajo makinë është në shitje, por ende nuk është bërë me dije çmimi i shitjes. Ajo është një nga 2 makinat Jordan që Schumacher përdori atë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat