Tjetër dëshmi force nga Max Verstappen

Formula 1

Tjetër dëshmi force nga Max Verstappen

Më: 4 korrik 2021 Në ora: 17:09
Tjetër dëshmi force nga Max Verstappen

Tjetër dëshmi force nga Max Verstappen dhe Red Bull në pistën e Spielberg.

Holandezi ka dominuar 71 xhirot e Çmimit të Madh të Austrisë para Valtteri Bottas dhe Lando Norris.

Vetëm vendi i katërt për Lewis Hamilton, në vështirësi me makinën e tij Ë12, tani 2 pikë larg liderit të klaisifikimit.

Ferrari ka marrë vendin e pestë me Saniz dhe të tetin me Leclerc.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat