Piloti i F1 përshihet në një sherr pas finales

Formula 1

Piloti i F1 përshihet në një sherr pas finales

Më: 13 korrik 2021 Në ora: 13:32
Piloti i F1 përshihet në një sherr pas finales

Piloti britanik Lando Norris ka qenë ditën e diel në stadiumin “Wembley” të Londrës për të parë finalen e Euro 2020 mes Italisë dhe Anglisë (fituan azzurrët me penallti).

Ai ka asistuar në një sherr që ka ndodhur pas ndeshjes jashtë stadiumit, ku tifozët i kanë vjedhur orën.

Lajmin e konfirmoi McLaren, me të cilën garon Norris, që tha se piloti ka mbetur i tronditur nga ngjarja, por nuk ka pësuar asnjë dëmtim.

“Për fat, Nando nuk ka pësuar dëmtime nga incidenti që ndodhi jashtë stadiumit, por ka mbetur i tronditur nga ngjarja”, tha McLaren.

Pikërisht gjatë atij incidenti, piloti është kërcënuar nga tifozët e dehur dhe të zhgënjyer nga humbja e Anglisë, duke i marrë orën. Kjo ngjarje i është raportuar policisë londineze, e cila po heton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat