Dëmtimi e lë jashtë garave 

Formula 1

Dëmtimi e lë jashtë garave 

Nga: K.G. Më: 14 korrik 2021 Në ora: 18:16
Dëmtimi e lë jashtë garave 

Franco Morbidelli (26-vjeçar), ylli i Petronas Yamaha në kampionatin e MotoGP, nuk do të garojë të paktën në katër garat e ardhshme.

Roman është planifikuar të kthehet në gara në kampionatin elitar të motorëve në pistën "Misano" më 19 shtator.

Për shkak të një dëmtimi në këmbë, Morbidelli nuk garoi në Holandë. 

Shërimi i tij po vazhdon sipas planit dhe pritet të kthehet sa më i fuqishëm në gara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat